Budowa domków letniskowych

Budowa domków letniskowych stanowi oddzielny rozdział budów w ogóle, dotycząc zabudowy specjalnej, która może opierać się na rozwiązaniach firm oferujących gotowy produkt, lub być owocem domorosłej ręki ambitnego twórcy. Bez względu jednak na to, domki są stawiane według pewnych utartych i niezmiennych schematów.

Po pierwsze fundament, z podpiwniczeniem lub bez, często fundament domku letniskowego wypełniany bywa w środku piaskiem, chyba że jest konstrukcją opartą na patentach płyty betonowej.

– Wpierw zwykle wykonujemy szalunek pod fundament – mówi pracownik odpowiedzialny za ten etap budowy. – Fundament musi otrzymać proporcje stosunkowe do reszty, więc klienci gotowi na określony projekt poddani są pewnym naszym sugestiom, które to płyną z doświadczenia.

Jesteśmy na miejscu. Domek typu brda. Pracownik pokazuje nam wykonany fundament, który zdaje się być produktem dobrym i solidnym.

– Proszę zwrócić uwagę, że klient zażyczył sobie solidne zbrojenie – mówi pokazując nam bok konstrukcji.

Jeden rzut oka do projektu. Oglądamy to co powstanie na fundamencie. Dach opadający całkiem do ziemi. Łezka kręci się w oku, bowiem nawiązuje do starej szkoły domków letniskowych sprzed lat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *